favourite nail polishes • winter 2013

29. decembra 2013

Ahojte :)
Dneska mám pre vás hádam prvý lakový článok a to ukážku mojich obľúbených zimných lakov. Kedysi som bola do lakov nesmierne zbláznená a mala som ich doma fakt strašne veľa a stále som chcela ďalšie - kľudne aj v podobných alebo rovnakých odtieňoch len inej značky. Mala som ako výrazné a bláznivé, tak aj striedmejšie a nenápadné farby a veru mi to tak aj nejaký ten piatok vyhovovalo.
Potom nastal akýsi zlom, veľa som ich dala sestre alebo vyhodila. Zostalo mi ich oproti pôvodnému počtu ozaj menej a čo sa týka farieb, všetky tie výrazné a bláznivé som dala preč - proste sa mi akosi prestali páčiť.
S touto zmenou tiež prišla taká zvláštna nutkavá potreba vyberať si odtieňe podľa ročného obdobia a nie len podľa nálady. A tak vznikol tento povedzme zoznam mojich milovaných pre tohtoročnú zimnú sezónu.

1) Miss Sporty - č. 113
Toto bola láska na prvý pohľad! Keď som brigádne pracovala v drogérii a pri vykladaní tovaru som v útrobách "zásobárne" dekoratívnej kozmetiky narazila na tento lak, ktorý ani nebol určený k predaju, musela som si ho kúpiť.
Je svetlo ružový s jemnučkými trblietkami. Má pomerne riedku konzistenciu, ľahko sa lakuje, skvele rýchlo schne, celkom dlho vydrží na nechtoch a krytie? V ktorejkoľvek vrstve :P Záleží len na tom, či chcete viac alebo menej trblietok. Ja najčastejšie nanášam jednu alebo dve vrstvy a som úplne spokojná :)


2) Miss Sporty - č. 311 
Tento lak je už taký senior mojej zbierky. Mám ho už fakt celkom dlho a ak si dobre pamätám, kupovala som si ho v období mojej mánie zlatých a strieborných lakov. Veľmi si nepamätám, aký bol na začiatku, no teraz je už trošku hustejší ale lakuje sa stále veľmi dobre. Rýchlosť schnutia je taká optimálna a čo ma na čom očarilo? Krásna strieborná farba s jemnými trblietkami a dobré krytie už v prvej vrstve - aj keď k absolútnej spokojnosti potrebujem vrstvý dve :)


3) Gabriella Salvete - č. 105 
Ďalší lakový deduško. Popravde si nespomínam aký bol dôvod kúpy práve tohoto odtieňa, najskôr to bolo proste "pretože lebo".
Je perleťovo biely so shimerom, konzistenčne niečo medzi prvým a druhým (v momentálnom stave), avšak schne dosť zle a ani výdrž nepatrí medzi jeho silné stránky.
Každopádne ho mám aj napriek tomu rada pretože na nechtoch je naozaj krásny - v prvej vrstve tak hanblivo a v druhej... ♥


4) Gabriella Salvete - č. 142 
Podľa mňa úlovok za 100 bodov. Z výpredaja v 101 za niečo menej 0,90€ - zobrala som si ho ešte s jedným jeho kolegom tiež od GS. Akosi mi bolo ľúto ich tam nechať takých opustených :D A veru sa to vylatilo! Krajšiu modrú farbu laku som snáď ešte nevidela... Je so shimerom, celkom fajn schne, najkrajší je v dvoch vrstvách.
Neviem, či nebol vo výpredaji, pretože sa sťahoval z predaja, ale ak náhodou nie, určite sa po ňom popozerajte.


5) Oriflame - Pearly Beige
Toto bol môj prvý lak z Oriflame, kupovala som si ho minulý rok - boli v akcii a ja som žiaden nemala, tak som si povedala, že prečo nie?
Je krásnej nude farby so shimerom, dobre schne, kryje v druhej vrstve. Ako jeho nevýhodu vidím dosť široký vrchnák, s ktorým sa ťažko manipuluje - ale tento problém sa dá hravo vyriešiť kúpou nejakého štetca na nechty, poprípade celej sady, čím si ušetríte starosti s väčšinou lakov. Inak je super a nevidím dôvod nevyskúšať :)

A čo vy? Ktoré sú vaše milované? Striedate laky podľa ročných období? Píšte, píšte! :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý komentár ♥

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS