Live Animal Keyrings (Kľúčenky zo živých zvierat)

15. novembra 2013

V dnešnom článku dosť odbočím od zvyčajnej témy. Mám totiž pocit, že je mojou povinnosťou ochrancu prírody a racionálne mysliacej ľudskej bytosti oboznámiť čo najviac ľudí s krutosťou, aká sa deje v Číne a je v pokoji tolerovaná väčšinou obyvateľstva.
V Číne je totiž v posledných rokoch dosť rozšírený trend vyrábať kľúčenky zo živých zvierat - či už sú to korytnačky, salamandre alebo rybičky...
Aby som bola úprimná, je pre mňa dosť problematické zachovať pokoj počas písania tohoto článku, pretože takáto problematika ma pravidelne vytáča do nepríčetnosti. A viem, že nie som jediná...
V princípe ide o to, že tieto zvieratká sú v sáčkoch o veľkosti asi 10x10cm - "keď majú naozaj šťastie", žijú v nejakej čudnej tekutine (tie  "šťastnejšie" v čistej vode), sú používané ako prívesky na kľúče a predajcovia sľubujú životnosť tri mesiace. Samozrejme, že väčšinou neprežijú ani jediný deň.Tri mesiace má žiť korytnačka, ktorá sa bežne dožíva okolo stovky. Tri mesiace má žiť závojnatka, korá sa dožíva 60 rokov. Všetky tieto zvieratká, ktoré na svoje prežitie potrebujú desiatky až stovky litrov vody majú prežiť (lepšie by bolo pretrpieť) svoj zminimalizovaný život v množstve vody, ktoré nestačí ani na poliatie kaktusu!! Bez jedla, bez VZDUCHU!!
A prívesky na kľúče? Ktoré väčšina ľudí hodí kamkoľvek? Prisadne v zadnom vrecku? Omylom odkopne alebo zašliapne? Povedzte mi, aké majú tí "ľudia" právo brať týmto zvieratkám život? Ešte smutnejšie na tom celom možno je, že keď o tom niekomu rozprávam, väčšina ľudí odpovie "no a?", čím sa vlastne vysvetľuje, prečo je tento biznis stále ešte legálny. Veď čo, šak je to len rybička. Šak takých ešte bude. 

Utvorte si vlastný názor, rada si prečítam komentáre...
9 komentárov:

 1. to som nemala vidieť. je to desivé. je to strašne smutné. odporné, ohavné a budem sa len tešiť, až raz nejaké vyššie a inteligentnejšie formy života napchajú do sáčkov ľudí a budú si ich nosiť na kľúčoch

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. chcela som sa vyjadriť podobným spôsobom,a le obávam sa, že by padlo priveľa nevhodných slov... som ale rada, že nie som sama..

   Odstrániť
 2. To je fakt nechutné! Vždyť i toho největšího hlupáka napadne, že ty zvířátka přece musí něco jíst...Hnusné :(

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Podľa mňa to je hrozné! Ja sama mám doma korytnačku a mať ako kľúčenku by som určite neprežila. Mali by to okamžite zakázať! Ja urobím z Číňanov kľúčenku. Uvidíme, ako sa budú tváriť, keď im nedáme jesť. Už naozaj nevedia, čo by vymysleli.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď toto, ja som sa práve preto zamerala na túto tému, lebo tiež chovám korytnačku aj rybky a viem aké sú to náročné tvory.
   Myslím, že keby sa ti niečo také podarilo, neboli by veľmi spokojní. Ale presne o to tu ide. Kým sa to nestane im, ani ich nenapadne sa nad tým zamýšľať...

   Odstrániť
 4. Je to humus, co už si ti lidé nevymyslí....trhá mi to srdce.

  www.andie-chambers.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj, vznikl nový projekt s cílem zmapovat všechny české a slovenské fashion blogy. Jestli máš minutku, stačí tam zapsat adresu a název blogu.
  Seznam českých a slovenských blogů
  Děkujeme za podporu

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ty bastardi ja ich tam napchal . Bol som v číne a videl som kúpil som a dal do akvária. A potom že tie zvieratá sú ohrozene.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS